« بلاگ

نقطه بازی

بازی‌ای ساده، وابسته به مشارکت افراد، کاغذ و قلم است که قسمت‌های درخشانی از کودکی بسیاری از افراد را پر کرده‌است. همراه با خاطرات خوش،‌ جر‌ زدن‌ها، تقلب‌ها، همراهی، رقابت و مشارکت.

بازی‌ای که یادآور دوران بدون آتاری، گیم نت، کامپیوتر و ..است که جایی در  اتاق کودکان نداشت است. بازی دوران کودکان ساده و سادگی.

این بازی متولد فرانسه است. فرانسوا ادوارد آناتول لوکاس ریاضیدان فرانسوی و مخترع این بازی بوده‌است.

لوکاس در رصدخانه پاریس مشغول به کار بود. او به ریاضیات تفریحی علاقمند بود و مخترع بازی‌های دیگری مثل بازی برج هانوی نیز است. لوکاس نقطه‌بازی را در قرن 19 به جهان معرفی کرد و به این ترتیب او سازنده بخش مهمی از خاطرات کودکان آن زمان تا به حال شده است.

این بازی را به نام‌های دیگری مثل نقطه و خط، نقطه و جعبه، نقطه به نقطه و ... نیز می خوانند.

شیوه این بازی این‌گونه است: یک صفحه کاغذ شبکه‌بندی شده با نقطه در اخیار بازیکنان قرار می‌گیرد. در این بازی حداقل به دو بازیکن نیاز است. بازیکنان با دو رنگ قلم متفاوت به نوبت خط‌هایی عمودی و افقی را بین دو نقطه ایجاد می‌کنند و کسی که توانست به وسیله این خط‌ها اولین سلول یا مربع را ایجاد کند می تواند خط دیگری به عنوان پاداش بکشد و در آخر هر کس که خانه‌های بیشتری را از آن خود کند برنده است.

این بازی در افراد ایجاد آرامش و فرد را وادار به تمرکز و توجه می‌کند و به علت کار کشیدن از مغز می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که برای آلزایمر مفید است. همچنین بر خلاف ظاهر آرام جوی پرهیجان و اوقاتی مفرح برایتان می‌سازد.

امید است شما عزیزان نیز از این بازی بیشتر در دورهمی‌های خود استفاده کنید

خط و نقطه نقطه بازی بازی نوستالزیک بازی ساده فرانسوا ادوارد آناتول لوکاس آلزایمر ریاضی تفریحی مازندران آرامش بازی فکری دورهمی تاریخچه بازی سنتی خاطرات
بدون محدودیت
در تعداد خرید
ریبرندیگ کامل
برای سازمان شما
امکان توزیع هدایا
بین مشتریان شما
هدیه‌ای منحصربه‌فرد،
کاملاً اختصاصی و خلاقانه