مقالات و اطلاعات مفید

چطور با وجود کرونا به یکدیگر هدیه دهیم؟
چطور با وجود کرونا به یکدیگر هدیه دهیم؟ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - اگر تمایل دارید در این ایام سخت باعث شادی افراد با هدیه دادن شوید این متن را بخوانید شاید راه حل پیشنهادی ما به کارتان آید.
بیشتر
انار به روایت از کتاب باورهای علامیانه مردم ایران
انار به روایت از کتاب باورهای علامیانه مردم ایران ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - بنا بر برخی روایت‌ها دانه‌ای از دانه‌های انار، بهشتی است و این دانه فقط نصیب مومنان می‌شود و فرشتگان آن را از کافران دور نگه می‌دارند. عامه مردم باور دارند هر کس این دانه انار را بخورد به بهشت خواهد رفت.
بیشتر
آجیل یلدا، آجیل نوروز
آجیل یلدا، آجیل نوروز ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - در این مطلب تلاشمان بر این است که مشخصات آجیل یلدا و نوروز را برایتان مختصر و مفید بازگو کنیم تا شما راحت‌تر و با اطمینان خاطر بیشتر اقدام به تهیه این اقلام کنید.
بیشتر
داستان پشت استکان‌های چای
داستان پشت استکان‌های چای ۵ خرداد ۱۳۹۸ - به نظرتون شروع یه صبح خیلی دل‌انگیز، بدون چای ممکنه؟ معمولاً هر روز چای می‌نوشیم یه جورایی بخشی از روزمرگی‌های ماست که این روزمرگی یه داستان هیجان‌انگیز داره و قراره تو این مطلب نوشته بشه. می‌خوایم بفهمیم چای از کجا و چطور اومده و...
بیشتر
مفهوم انار و نقش انار در شب یلدا
مفهوم انار و نقش انار در شب یلدا ۳ مهر ۱۳۹۷ - انار زینت سفره‌های ایرانیان در مراسمی مثل یلداست که خواص و معانی زیادی دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست. میوه‌ای دلنشین که می‌تواند یک هدیه جذاب در بعضی از مراسم سنتی و کهن باشد.
بیشتر
خواب
خواب ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - خواب خوب شبانه باعث بهتر شدن فعالیت روزانه و تمرکز و هوشیاری تو طول روز می‌شه. یادمون نره خواب دروازه ورود به رویاهاست؛ یه روزنست برای خلاق‌تر بودن، داشتن آرزوهای بزرگ، داشتن بدن سالم و نیرومند و شاداب، رسیدن به یه پوست درخشان و داشتن روحیه مثبت و پر انرژی. پس واجبه که به خواب اهمیت بدیم.
بیشتر
شب یلدا یک دورهمی لذت‌بخش
شب یلدا یک دورهمی لذت‌بخش ۶ آذر ۱۳۹۶ - یلدا یک شب در یک سال است. فرصتی ارزشمند برای یک دورهمی ساده ولی پرشور و هیجان. چشم به هم بزنیم طولانی‌ترین شب سال نیز تمام شده. خوب است وقتی به پایان می‌رسد پر از لذت و احساس خوش زندگی باشیم.
بیشتر
کدام هدیه مناسب یلدا است؟
کدام هدیه مناسب یلدا است؟ ۴ آذر ۱۳۹۶ - به مناسبتی که برای آن هدیه تهیه می‌کنید توجه کنید. در مناسبتی مثل یلدا می‌توانید از کادوپیچ‌هایی با نمادهای یلدا و یا رنگ مخصوص این مناسبت و یا اتیکت‌هایی که حاوی پیام تبریک است استفاده کنید.
بیشتر
شب یلدا و آداب و رسوم آن
شب یلدا و آداب و رسوم آن ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - سرمنشا این رسوم از ایران باستان است.از آن زمان‌ها که نور، روشنایی و آتش مقدس و خوش‌یمن و تاریکی و خاموشی نمادی از شر و اهریمن بوده‌است.rnاز آن‌جا که یلدا بلندترین زمان جولان دادن تاریکی و یا اهریمن بوده مردمان آن زمان دور هم جمع شده و با خوشحالی و روشن‌کردن آتش به جنگ اهریمن می رفتند تا فردای آن شب که پس از آن روز رو به طولانی‌تر شدن می‌رفت و این نشانی بود از پیروزی نور بر تاریکی و روشنایی بر اهریمن.
بیشتر
نقطه بازی
نقطه بازی ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - بازی‌ای که قسمت‌های درخشانی از کودکی بسیاری از افراد را پر کرده‌است که یادآور دوران بدون آتاری، گیم نت، کامپیوتر و ..است که جایی در اتاق کودکان نداشت است. بازی دوران کودکان ساده و سادگی.
بیشتر
«۱۲»