« بلاگ

کدام هدیه مناسب یلدا است؟

انتخاب هدیه برای دیگران کاری سخت است. نگرانی‌های زیادی در موردش وجود دارد. مثل این که آیا آن فرد هدیه را دوست دارد، شکلش با سلیقه آن فرد جور است و هزاران سوال دیگر.

نکاتی را باید در هدیه دادن در نظر بگیریم و مخصوصا هدیه دادن در مناسبت‌ها:

یکی از آن نکات این است که وقتی هدیه‌ای را تهیه می‌کنیم به ظاهر آن توجه کنیم.

گاهی ممکن است ما هدیه‌ای گران قیمت را با وسواس زیاد تهیه کنیم و در آخر به شکل غیر‌قابل باوری آن را با کاغذکادویی زشت کادوپیچ کنیم یا داخل ساک‌دستی‌ای نامناسب قرار دهیم. اولین چیزی که به چشم می‌آید، همان ظاهر یا پوسته روی هدیه شماست و اگر نامناسب انتخاب شود بخش بزرگی از ارزش هدیه شما و حساسیت در انتخابتان نادیده گرفته شود.

برعکس آن نیز صدق می‌کند شما می‌توانید هدیه‌ای معمولی را چنان در پوشش زیبایی تقدیم کنید که طرف مقابل به ذوق آید مثل آن که بهترین هدیه عمرش را دریافت کرده‌است.

در مناسبتی مثل یلدا می‌توانید از کادوپیچ‌هایی با نمادهای یلدا و یا رنگ مخصوص این مناسبت و یا اتیکت‌هایی که حاوی پیام تبریک است استفاده کنید.

 

به مناسبتی که برای آن هدیه تهیه می‌کنید توجه کنید

مسلماً خرید یک پاوربانک یا فلش برای یلدا مناسب نیست. بهتر است برای هر مناسبت هدیه‌ای شایسته آن مناسبت تهیه کنید.

مثلا برای یلدا بهتر است هدیه‌ای تهیه کنید که نمادی از آن جشن باستانی را در خود داشته باشد.

برای مثال کتاب یا فال حافظ، بسته‌ای زیبا از خوراکی‌های یلدا می‌تواند مناسب باشد و هر فرد را خوشحال کند.
صرفا خرید یک کالای گران قیمت نشان از خوبی آن هدیه نیست. ذوق و خلاقیت خود ر ا در انتخاب هدیه نشان دهید. مثلا می‌توانید یک هدیه نوستالژیک و سرگرم‌کننده اما ساده مثل یک بازی را برای یلدا تهیه کنید.

قرار دادن یک کارت که گویای کلام و احساس شما باشد و یا نشان دهید شما قدردان طرف مقابل هستید بسیار خوشایند است.

انتخاب رنگ مناسب نیز اهمیت دارد. برای مناسبتی مثل یلدا هدایای قرمز یا سبز بهترین انتخاب است چون این رنگ‌ها نمادهایی از یلدا هستند و نمایدهایی چون هندوانه یا انار را تداعی می‌کنند.

یکی از بهترین هدایایی که افراد می‌توانند به یکدیگر در این مناسبت بدهند روی خوش و سینه‌ای پر از داستان و روحیه‌ای مثبت و شاد است. می‌توانید داستان‌هایی چاپ شده از هزار و یک شب و یا افسانه‌های مناسب این مناسبت را بخوانید و تعریف کنید.

هر چه که انتخاب می‌کنید خلاقیت و ذوق شما را نشان می‌دهد و اگر به تنهایی نمی‌توانید هدیه‌ای مناسب را مهیا کنید از افراد دیگر کمک بگیرید.

یکی از بهترین راه‌ها برای این که بدانید هدیه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید مناسب است یا خیر این است که توجه کنید آیا آن هدیه خودتان را خوشحال می‌کند و دوست دارید به جای شخص دریافت‌کننده هدیه باشید یا خیر.

اگر تمامی این نکات را در انتخاب و تهیه هدیه در نظر بگیرید و عمل کنید حتما هدیه‌ای در خور تهیه خواهید کرد.

هدیه تبلیغاتی یلدا هدیه یلدا ایران باستان هدیه هدیه مناسب یلدا چطور هدیه بخریم انتخاب هدیه یلدا بازی یلدا خوراکی یلدا بسته مناسب کادوپیچ مناسب یلدا کاغذ کادو یلدا حافظ حافظ خانی فال حافظ افسانه یلدا یلدا شب یلدا خوراکی های یلدا رسوم یلدا رنگ یلدا نمادیلدا هندوانه انار