« بلاگ

خواب

خواب بخش خیلی مهمی از زندگی همه موجوداته. همون قدر که ما به غذا، آب و هوا نیاز داریم به خواب هم نیاز داریم. هر فرد به طور تقریبی یک سوم عمر خودش رو می‌خوابه.

قدیمیا می‌گفتن خواب خوب آدمو زیبا و خواب بریده بریده، آدم رو کم حافظه می‌کنه. بی‌راه هم نمی‌گفتن چون خواب خوب در سلامت روح و جسم هم موثره و می‌تونه عاملی برای بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و عضلانی-اسکلتی باشه. خواب خوب شبانه باعث بهتر شدن فعالیت روزانه و تمرکز و هوشیاری تو طول روز می‌شه. پر واضحه که بهترین نوع خواب، خواب شبانست.

اگر طبیعت رو الگو قرار بدیم، می‌بینیم بعد از غروب خورشید همه جا تاریک و ساکت می‌شه و ماه و ستاره و آسمون تیره و تار جای خورشید رو می‌گیره و تقریباً همه شرایط برای یه خواب خوب شبانه مهیا می‌شه و اکثر حیوانات روز بیدار تو اون بازه زمانی به خواب می‌رن. آدما هم از این شرایط مستثنی نیستن و بدن اونا هم تو طول شب نیاز به استراحت داره.

نوع به خواب رفتن آدما تا حدی وابسته به شرایط فیزیولوژیک و ساعت خواب بدنه مثلاً بعضی از آدما سریع و عمیق به خواب می‌رن و در مورد این طور افراد مثلی هست که می‌گه روی سنگ هم به خواب می‌ره یا تا سر رو بالشت می‌ذاره، هفت تا پادشاه رو خواب می‌بینه و دنیا رو آب بره اون رو خواب می‌بره.

ولی متاسفانه مقابل این آدما، آدمای دیگه‌ای هستن که میونه خوبی با خوابیدن ندارن. وقتی تو تختخواب می‌رن بعد از ساعت‌ها این شونه به اون شونه شدن خوابشون می‌ببره ولی امان از خوابیدنشون که فرقی با بیداری نداره و بال زدن یه شاپرک بیدارشون می‌کنه.

متاسفانه با شرایط اجتماعی و محیطی و کاری این روزگار، خواب خوب داشتن یه آرزو شده چه برای خوشخواب‌ها چه برای بدخواب‌ها.

این قدر تو طول روز دغدغه داریم و مسائل حل نشده تو ذهنمون هست که ناچاراً همه اونا رو با خودمون به تختخواب می‌بریم. این‌طور می‌شه که ساعت‌ها تو زمان خواب، ذهن بیداری داریم که تو تلاطم مسائل روزانه گرفتاره و وقتی هم چشمامون سنگین و بسته می‌شه این مسائل به شکل تصاویر ذهنی برامون تداعی می‌شه. با این حساب می‌شه گفت خواب هفت پادشاه دیدن تو روزگار سخت ما آرزوی خیلیاست.

چاره اینه که شرایط رو برای خودمون فراهم کنیم تا راحت‌تر به خواب بریم.

مثلاً آماده کردن یه نوشیدنی آرامش‌بخش و خواب‌آور می‌تونه کمک بزرگی باشه. دمنوشای گل رز، بابونه، سنبل‌الطیب، اسطوخودوس و گل‌گاو‌زبون می‌تونن خیلی اثرگذار باشن.

همچنین می‌تونیم از یه موزیک آرامش‌بخش کمک بگیریم تا ریتم قلبمون کندتر بشه و به خواب بریم.

یادمون نره محیط رو کاملاً تاریک کنیم چون بدن ما برای خواب کامل به تاریکی مطلق نیاز داره. اگه نورای مزاحم مثل چراغای کوچیک شارژر و ساعت و .. یا نورایی که از پنجره اتاق داخل می‌یاد و قابل کنترل نیست، اطرافمون وجود داره و آزارمون می‌ده از یه چشم‌بند کمک بگیریم.

بوی خوش، بوی آرامش‌بخش و بوی خواب‌آور خیلی به داشتن خوابی خوب کمک می‌کنه. عصاره‌ها، روغن‌ها و گیاهایی هستن که این بو‌ها رو ایجاد می‌کنن. می‌تونیم اونا رو بسوزونیم یا روغنشون رو روی نبض بمالیم و یا راه آسون‌تر هم استفاده از عوده.

اگر هم دلمشغولی داریم و مسائل وقت و بی‌وقت مانع به خواب رفتنمون می‌شن اونا رو نکته‌وار روی یه برگ دفترچه یادداشت کنیم تا ذهنمون خالی بشه.

 به نظر می یاد با رعایت کردن این نکته‌ها خواب خوبی در انتظارمون باشه.

یادمون نره خواب دروازه ورود به رویاهاست؛ یه روزنست برای خلاق‌تر بودن، داشتن آرزوهای بزرگ، داشتن بدن سالم و نیرومند و شاداب، رسیدن به یه پوست درخشان و داشتن روحیه مثبت و پر انرژی. پس واجبه که به خواب اهمیت بدیم.

راستی، تمام این اطلاعات می‌تونه یه هدیه خوب برای عزیزامون باشه. می‌تونیم از تمام موارد گفته شده هدیه آماده کنیم و تو مناسبات مختلف ازشون استفاده کنیم. گر هم صاحب یه کسب و کار باشید می‌تونید این آرامش شبانه رو به مشتریا یا کارمنداتون هدیه بدید. این هدیه هم می‌تونه کاربردی باشه هم به یادموندنی.

براتون شبای آرومی آرزو می‌کنیم. به امید خوابای رنگارنگ.

 

 

 

هدیه تبلیغاتی هدیه خلاق کالای خواب خواب خوب خواب راحت دمنوش آرامش بخش چشم بند عود بوی آرامش بخش موسیقی هدایای خلاق هدایای کاربردی حل مشکلات خواب بی خوابی درمان بی خوابی ضرب المثل خواب خواب هفت پادشاه خواب عمیق خوشخواب بدخواب دمنوش گل رز بابونه سبنل الطیب اسطوخودوس
بدون محدودیت
در تعداد خرید
ریبرندیگ کامل
برای سازمان شما
امکان توزیع هدایا
بین مشتریان شما
هدیه‌ای منحصربه‌فرد،
کاملاً اختصاصی و خلاقانه